TE Connectivity ANT-868-PW-QW-UFL
868MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-868-PW-QW-UFL.
TE Connectivity
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet8 pages2 years ago
Datasheet10 pages2 years ago
Datasheet15 pages2 years ago
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet3 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet7 pages2 years ago
Technical Drawing1 page3 years ago
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
+16.12%
Supply Chain
Introduction Date2020-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Related Parts
TE ConnectivityANT-2.4-PW-QW-UFL
2.4GHz PW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-2.4-PW-QW
2.4GHz PW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Cut Cable
TE ConnectivityANT-916-PW-QW-UFL
916MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-433-PW-QW-UFL
433MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-2.4-WRT-MON-UFL
WRT Series 2.4 GHz 1/4-Wave 50 Ohm Monopole Antenna w/ U.FL-MHF
TE ConnectivityANT-2.4-WRT-UFL
2.4GHz WRT Series Low Profile Dome 1/2 Wave Dipole Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-868-PW-QW-UFL provided by its distributors.
Rf Ant 868Mhz Whip Str Cab Pan Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-868-PW-QW-UFL
Base Station/Broadcast Transmission Antenna, 750MHz Min, 950MHz Max
Antenna 1/4 Wave Whip 868MHz 1.32 UFL
Antenna Whip 1.6dBi Gain 950MHz
RF ANTENNA, 750 TO 950MHZ, 1.6DBI;
ANT 868MHZ 1/2 WAVE DIPOLE U.FL
1.9 868MHz 200MHz 84mm*14.5mm*84mm
ANTENNAS - RF AERIALS-ANTENNAS-DISHES;
868 MHz Straight Monopole Whip
Antenna 1/4 Wave Whip 868MHz 1.32 UFL Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LoRaWAN LPWAN Communication Protocol: Wi-Fi LoRaWAN LPWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LoRaWAN Wi-Fi | Antenna | Part Number: ANT-868-PW-QW-UFL | Internal Number: ANT-868-PW-QW-UFL | TE Connectivity |