TE Connectivity ANT-916-PW-QW-UFL
916MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-916-PW-QW-UFL.
TE Connectivity
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet8 pages2 years ago
Datasheet10 pages2 years ago
Datasheet15 pages2 years ago
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet10 pages2 years ago
Datasheet3 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet7 pages2 years ago
Technical Drawing1 page3 years ago
IHS
Master Electronics
Component Distributors Inc.
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+176%
Supply Chain
Introduction Date2020-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Related Parts
TE ConnectivityANT-2.4-PW-QW-UFL
2.4GHz PW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-2.4-PW-QW
2.4GHz PW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Cut Cable