TDK VLCF5028T-4R7N1R5-2
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3.03A 0.043Ohm DCR 2020 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK VLCF5028T-4R7N1R5-2.
TME
HQonline
Newark
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
+1.77%
CAD Models
Download TDK VLCF5028T-4R7N1R5-2 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-07-20
Related Parts
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.09A 122mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2A 0.0696Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.72A 0.082Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.8A 0.086Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNR6020T4R7N
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2A 0.0696Ohm DCR 2424 T/R
Descriptions
Descriptions of TDK VLCF5028T-4R7N1R5-2 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
VLCF Series 4.7 uH ±30 % 1.5 A 0.043 Ohm SMT Shielded Wirewound Inductor
FIXED IND 4.7UH 1.58A 43MOHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7μH, L x W x T :
Inductors for Power Circuits Wound Ferrite
100KHz 1.58A 1.58A 4.7¦ÌH 43m¦¸ ¡À30% 2020 , 5mm*5mm*2.8mm
INDUCTOR, 4.7UH, 1.58A, 30%, SMD
1.58A 4.7uH 卤30% 1.58A SMD,5x5mm Power Inductors ROHS
VLCF Nonstandard 0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm 4.7muH
WIRE WOUND INDUCTOR FOR POWER LINE
INDUCTOR, 4.7UH, 1.58A, 30%, SMD; Inductance: 4.7µH; RMS Current (Irms): 3.03A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.58A; Product Range: -; Power Inductor Case: 5mm x 5mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.0