TDK NLFC453232T-330K-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor 140mA 630mOhm DCR 1812 T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLFC453232T-330K-PF.
IHS
Datasheet10 pages13 years ago
_legacy Avnet
Arrow Electronics
CAD Models
Download TDK NLFC453232T-330K-PF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 85mA 1.68Ohm DCR 1008 Blister T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 160mA 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 300mA 1.4Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
TAIYO YUDENLB2518T330K
Inductor General PurposeChip Wirewound 33uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.095A 0.91Ohm DCR 1007 T/R
Descriptions
Descriptions of TDK NLFC453232T-330K-PF provided by its distributors.
FIXED IND 33UH 140MA 630MOHM SMD
FIXED IND 33UH 140MA 630 MOHM