TDK MLF1608DR12MTD25
General Purpose Inductor, 0.12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MLF1608DR12MTD25.
IHS
Datasheet9 pages7 years ago
CAD Models
Download TDK MLF1608DR12MTD25 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
28,064
Authorized Distributors
2
Inductance
120 nH
120 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
200 mA
200 mA
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
Test Frequency
25 MHz
25 MHz