TDK CGJ5K4X7R2H223K130AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 1206
EOL
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CGJ5K4X7R2H223K130AA.
IHS
Datasheet10 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
-3.18%
CAD Models
Download TDK CGJ5K4X7R2H223K130AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Stock
40,485
Authorized Distributors
1
Capacitance
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.3 mm
1.25 mm
Introduction Date2012-12-22
Related Parts
CGA Series 1206 22 nF 630 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
630V 22nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.022uF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 3216M/1206
Descriptions
Descriptions of TDK CGJ5K4X7R2H223K130AA provided by its distributors.
Mlcc,1206,x7R,500V,22Nf,1.3Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGJ5K4X7R2H223K130AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=22nF, LxWxT:3.2x1.6x1.3mm
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 500, CAP VALUE: 22000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.30 +/-0.20
CAP 0.022UF 500V X7R 10% SMD 1206