Murata GRJ31CR72J223KWJ3L
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 3216M/1206
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata GRJ31CR72J223KWJ3L.
TME
Datasheet3 pages4 years ago
3 month trend:
+0.00%
Stock
16,170
Authorized Distributors
5
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
630V 22nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.022uF 10% X7R 200V 1206 Blister T/R
GRM Series 1206 0.022 uF 250 V X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
250V 22nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12065C223KAT2A
50V 22nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of Murata GRJ31CR72J223KWJ3L provided by its distributors.
CAP, MLCC, 0.022UF, X7R, 630V, 1206;
MLCC - 1206 630V X7R 22000pF 10% Flex
Cap, Mlc, 0.022Uf, X7R, 630V, 1206; Capacitance:0.022Μf; Voltage(Dc):630V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Grj Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRJ31CR72J223KWJ3L