TDK CGA3E2NP01H1R5C080AA
Mlcc, 0603, np0, 50V, 1.5Pf, 0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2NP01H1R5C080AA
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CGA3E2NP01H1R5C080AA.
Official Datasheet13 years ago
CAD Models
Download TDK CGA3E2NP01H1R5C080AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
12,628
Authorized Distributors
0
Capacitance
1.5 pF
1.5 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Related Parts
0603 1.5 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1.5pF C0G 0603 0.25pF
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125°C Paper T/R
Yageo GroupC0603C159C5GACTU
0603 1.5 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C T/R
Descriptions
Descriptions of TDK CGA3E2NP01H1R5C080AA provided by its distributors.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1.5pF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 1R5, TOL: +/-0.25PF, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 16.667% +Tol, 16.667% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.5e-06uF, Surface Mount, 0603