TDK C1608NP01H1R5C080AA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT MLCC, 0603, NP0, 50V, 1.5pF, 0.8mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK C1608NP01H1R5C080AA.
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK C1608NP01H1R5C080AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
SnapEDA
Related Parts
Yageo GroupC0603C159C5GACTU
Ceramic capacitor, 1.5 pF, 50 V (DC), ±0.25 pF, SMD 0603, C0G, C0603C159C5GAC7867
0603 1.5 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1.5pF C0G 0603 0.25pF
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C T/R
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125°C Paper T/R
Mlcc,0603,np0,50V,1.5Pf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2NP01H1R5C080AA
Descriptions
Descriptions of TDK C1608NP01H1R5C080AA provided by its distributors.
Mlcc,0603,np0,50V,1.5Pf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608NP01H1R5C080AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1.5pF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 1R5, TOL: +/-0.25PF, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 16.6667% +Tol, 16.6667% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.5e-06uF, Surface Mount, 0603