TDK B82791G2251N020
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.25A 2.4Ohm DCR Thru-Hole Box
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B82791G2251N020.
IHS
Datasheet7 pages27 years ago
TME
Newark
EPCOS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
TE ConnectivityRN214-0.3-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 300mA 1.75Ohm DCR Thru-Hole
Epcos 47000 uH +/-30% Ferrite Power Inductor; 300mA Idc; 2.5Ohms Rdc B82721A
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.3A 2.5Ohm DCR Thru-Hole Automotive Tray
TE ConnectivityRN122-0.6-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 600mA 1.18Ohm DCR Thru-Hole
Descriptions
Descriptions of TDK B82791G2251N020 provided by its distributors.
Power Line Chokes, L=47mH Rated current=0.25A, LxWxT:17.5mmx17.5mmx8mm
General Purpose Inductor, 47000uH, 50%, 2 Element, Ferrite-Core
47mH@10kHz 2.4惟 2 Common Mode Filters ROHS
250V 250mA 2 47mH@ 10kHz 2.4¦¸(Typ) , 17.5mm*17.5mm*8mm
Bulk Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1MILLI AMPERE Common Mode Choke 250mA 2.4Ohm 10kHz 17.5mm
Choke, Common Mode, 47Mh, 0.25A; Inductance:47Mh; Rated Current:250Ma; Product Range:B82791G Series; Svhc:No Svhc (27-Jun-2018); Core Material:Ferrite; Dc Current Max:250Ma; Dc Current Rating:250Ma; Dc Resistance Max:2.4Ohm; Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B82791G2251N020