TE Connectivity RN122-0.6-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 600mA 1.18Ohm DCR Thru-Hole
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RN122-0.6-02.
IHS
Datasheet6 pages10 years ago
Farnell
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-05-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-06-30
LTD Date2017-12-31
Related Parts
Bulk Radial 4 Ferrite Common Mode Choke 700mA 1.26Ohm 10kHz 24.5mm
TE ConnectivityEV24-0.5-02-44M
Ev24 Common Mode Choke 250Vac, 0.5A, 44Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EV24-0.5-02-44M
TE ConnectivityRN114-0.3-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 300mA 1.75Ohm DCR Thru-Hole
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.25A 2.4Ohm DCR Thru-Hole Box
General Purpose Inductor, 47000uH, 50%, 1 Element, Ferrite-Core
TE ConnectivityRN214-0.3-02
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RN122-0.6-02 provided by its distributors.
47000 UH -30 - +50% CURRENT COMPENSATED CHOKE, 600MA IDC, 1.18OHMS RDC RN
RN Common Mode Choke 250VAC, 0.6A
Choke, Current-Compensated, 47 mH, 600 mA, RN Series
CHOKE, COM/ASYM MODE, 2X47MH, 0.6A
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
Schaffner Current- Compensated Chokes
CHOKE, COM/ASYM MODE, 2X47MH, 0.6A; Inductance:47mH; Rated Current:600mA; Product Range:RN Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Approval Category:UL,