TDK B32621A6223J289
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32621A6223J289.
TDK
Datasheet30 pages5 years ago
Ciiva
EPCOS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
PanasonicECW-H8223JV
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount, 7130
PanasonicECW-F6223JL
Capacitor;ECWF,Met Polypropylene Film Cap,Radial,630VDC,0.022uF,5%,Blk ST
PanasonicECW-H8223HA
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76PI22204030J
Yageo GroupR75PF22204030J
Yageo GroupPHE426MA5220JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.022uF, 5118
Descriptions
Descriptions of TDK B32621A6223J289 provided by its distributors.
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.022uF, 630V DC, 6mm(W) x 12mm(H) x 13mm(L)
-55鈩儈+105鈩 卤5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
FILM CAP MKP BOX 0.022µF 5% 630Vdc LS 10mm
Film Capacitor; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene; Capacitance:0.022µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:630VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Series:MKP; Capacitor Case Style:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes