TDK B32621A6223J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32621A6223J.
IHS
Datasheet28 pages13 years ago
Newark
element14
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Yageo GroupR76PI22204030J
Yageo GroupR75PF22204030J
Yageo GroupR73PI22204000J
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-H8223JV
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount, 7130
PanasonicECW-F6223JL
Capacitor;ECWF,Met Polypropylene Film Cap,Radial,630VDC,0.022uF,5%,Blk ST
Descriptions
Descriptions of TDK B32621A6223J provided by its distributors.
Cap Film 0.022uF 630V PP 5%( 13 X 6 X 12mm) Radial Stacked 10mm 105C Bulk
Capacitor PP FILM 0.022UF, 630V, 5%, RAD; RADIAL; Capacitance:0.022µF; Capacitance Tolerance:± 5%;
FILM CAP MKP BOX 0.022µF 5% 630Vdc LS 10mm