TDK B32529C1334J
Cap Film 0.33uF 100V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32529C1334J.
IHS
Datasheet45 pages12 years ago
Newark
element14
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupR82EC3330AA70J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 100V PET 5%( 13 X 4 X 7mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
Cap Film 0.33uF 100V PET 5% (10 X 4 X 8.5mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupR82EC3330DQ70J
PanasonicECQ-V1334JM
Cap Film 0.33uF 100V PET 5% (10.2 X 4.8 X 10mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82EC3330Z370J
Descriptions
Descriptions of TDK B32529C1334J provided by its distributors.
Capacitor, Polyester Film, 0.33 uF, 100 VDC/63 VAC, +/- 5, Radial Leaded, -55 C
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 63V 330nF 5%
B32529 Series 100 V 0.33 uF ±5 % LS=5 mm Stacked Metallized PET Film Capacitor
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL