SiTime SIT8021AI-J4-18S-24.000000E
Oscillator MEMS 24MHz ±100ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin CSP SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8021AI-J4-18S-24.000000E.
IHS
Datasheet10 pages4 years ago
Upverter
Farnell
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2016-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Oscillator XO 24MHz ±100ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ASV Series 24 MHz 7 x 5.08 mm 3.3 V ±100 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Oscillator XO 24MHz ±100ppm 15pF CMOS 55% 2.5V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 24MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R