Sensata /Crydom DR2220D20U
Relay Solid State; 32V DC Control; SPST-NO; 200V DC 20A Load
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sensata /Crydom DR2220D20U.
Newark
Datasheet6 pages9 years ago
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Related Parts
Relay Solid State 7mA 32 Volt DC Input 20 Amp 264 Volt AC Output 4-Pin
Relay SSR 132V AC-IN 20A 264V AC-OUT 4-Pin