Schneider Electric W49R1C4VG-12DC-SCO
Power Relay 12VDC 1.35KOhm 10A SPDT(31.1x23.2x34.1)mm Bracket
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Schneider Electric W49R1C4VG-12DC-SCO.
Master Electronics
Datasheet2 pages21 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Related Parts
TE ConnectivityV23026B1102B201
Electromechanical Relay SPDT 1A 12VDC 1.5KOhm Through Hole
PanasonicDS1E-SL-DC12V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
TE ConnectivityV23026D1022B201 X020
Low Signal Relays - PCB 12VDC Non-latching 1 coil lead-free
TE ConnectivityV23026D1022B201
Signal Relay 12VDC 1A SPDT(13.4x10.9x8.2)mm SMD
TE Connectivity / Midtex65312K
Power Relay 12VDC 1.309KOhm 5A SPDT(31.75x19.69x30.48)mm THT General Purpose Relay
PanasonicTK1-L-12V
Signal Relay 12VDC 2A SPDT(10.6x9x4)mm THT
Descriptions
Descriptions of Schneider Electric W49R1C4VG-12DC-SCO provided by its distributors.
Electromechanical Relay SPDT 10A 12VDC 1.35KOhm Bracket Mount
Relay, PCB Enclosed, 10 Amp, SPDT, 12 VDc, 1350 Ohms