Samtec ZW-36-07-T-S-200-115
Stacking Board Connector, ZW Series, 36 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-36-07-T-S-200-115.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Breakaway Header 90° Surface Mount Compatible 36 Circuits Tin Plating Mating Pin 8.23mm
Connector Unshrouded Header 36 Position 2.54mm Solder Right Angle Thru-Hole Bag
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole KK Bag
Amphenol Communications Solutions77311-401-36LF
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Box
Amphenol Communications Solutions68000-436HLF
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-36-07-T-S-200-115 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk