Samtec ZW-02-15-T-S-375-100
Stacking Board Connector, ZW Series, 2 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-02-15-T-S-375-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TE Connectivity640454-2
Header, Polarized; MTA-100; 2; 250 VAC; Polyester; Tin; Copper Alloy; 0.100 in.
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 2 Circuits, Tin (Sn) Plating
Pin Header, Vertical, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 2 Contacts, Through Hole Straight
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 2 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
TE Connectivity640455-2
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 2 position 0.100" (2.54mm)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-02-15-T-S-375-100 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 2 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk