Samtec SFSD-15-28-H-10.00-SR
Cable Assembly Discrete Wire 0.254m 28AWG Socket Strip 30 POS SKT Crimp TIGER EYE™ Layer
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec SFSD-15-28-H-10.00-SR.
Newark
3 month trend:
-18.96%
Related Parts
Cable Assembly Discrete Wire 0.254m 28AWG Socket Strip 20 POS SKTCrimp TIGER EYE™ Layer
Cable Assembly Discrete Wire 0.127m 28AWG Socket Strip 10 POS SKT Crimp TIGER EYE™ Layer
Cable Assembly Discrete Wire 0.127m 28AWG Socket Strip 20 POS SKT Crimp TIGER EYE™ Layer
Descriptions
Descriptions of Samtec SFSD-15-28-H-10.00-SR provided by its distributors.
Cable Assembly, Discrete Wire Receptacle to Free End, 30 Positions, 1.27 mm, 254 mm, 10
".050"" Tiger Eye™ Double Row Discrete Wire Cable Assembly
Discrete Cord, 30P, Rcpt-Free End, 254Mm; Connector To Connector:Crimp Receptacle To Free End; No. Of Positions:30Ways; Cable Length - Metric:254Mm; Cable Length - Imperial:10"; Product Range:Sfsd Series; Svhc:No Svhc (15-Jan-2018); Rohs Compliant: Yes |Samtec SFSD-15-28-H-10.00-SR