Samtec SFSD-10-28-H-10.00-SR
Cable Assembly Discrete Wire 0.254m 28AWG Socket Strip 20 POS SKTCrimp TIGER EYE™ Layer
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec SFSD-10-28-H-10.00-SR.
Master Electronics
Datasheet1 page8 years ago
Datasheet1 page7 years ago
Electro Sonic
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
-17.20%
Related Parts
Cable Assembly Discrete Wire 0.127m 28AWG Socket Strip 10 POS SKT Crimp TIGER EYE™ Layer
Cable Assembly, Discrete Wire Receptacle to Free End, 10 Positions, 1.27 mm, 254 mm, 10 ""
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 20 Positions, 6 , 152.4 mm, 2 mm, TCSD Series
Descriptions
Descriptions of Samtec SFSD-10-28-H-10.00-SR provided by its distributors.
Cable Assembly, Discrete Wire Receptacle to Free End, 20 Positions, 1.27 mm, 2 Row, 254 mm, 10 ""
".050"" Tiger Eye™ Double Row Discrete Wire Cable Assembly
Discrete Cable, 20P, Rcpt-Free End, 10"; Connector To Connector:Discrete Wire Receptacle To Free End; No. Of Positions:20Positions; Connector Pitch:1.27Mm; No. Of Rows:2 Row; Cable Length - Metric:254Mm; Cable Length - Imperial:10" Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. SFSD-10-28-H-10.00-SR