Piher PT10MV10-254A2020
Trimmer Potentiometers 250Kohms 10mm Rnd Top adj
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Piher PT10MV10-254A2020.
Mouser
Datasheet4 pages18 years ago
Related Parts
Trimmer Resistors - Through Hole 250Kohms 10mm Rnd Top adj
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-F4251-254BF
TT Electronics91AR250KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
±20% 100mW 250kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TT Electronics89PR250KLF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 250000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Descriptions
Descriptions of Piher PT10MV10-254A2020 provided by its distributors.
10 mm Carbon Potentiometer