Piher PT10LV10-254A2020
Trimmer Resistors - Through Hole 250Kohms 10mm Rnd Top adj
Price and Stock
Related Parts
Trimmer Potentiometers 250Kohms 10mm Rnd Top adj
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-F4251-254BF
TT Electronics91AR250KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 50mW 85C
In a Tube of 50, 250kO Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3386 Series
TT Electronics91ER250KLF
Descriptions
Descriptions of Piher PT10LV10-254A2020 provided by its distributors.
Trimmer/carbon 250kOhm linear 0.15 W
10 mm Potentiometer Carbon resistive element