Omron G4W-1112P-US-TV8-DC18
Power Pcb Relay Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G4W-1112P-US-TV8-DC18
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron G4W-1112P-US-TV8-DC18.
Omron
Datasheet6 pages26 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Power Relay 24VDC 15A SPST-NO(30.48x19.55x30.48)mm THT
RELAY, POWER, SEALED, HIGH CAPACITY, HIGH ISOLATION, SPST-NO, 15A, 12VDC
PanasonicJC1AF-S-DC24V
Compact Power Relay, 1 Form A, 15A 250VAC 15A 30VDC, Plug in
PanasonicJC1AF-B-DC12V
Compact Power Relay, 1 Form A, 15A 250VAC 15A 30VDC, PCB
TE Connectivity2-1440002-4
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V / Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(29.2x12.8x20.6)mm THT
Descriptions
Descriptions of Omron G4W-1112P-US-TV8-DC18 provided by its distributors.
AgCdO 18V 15A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) Plugin,18.8x29.8mm Power Relays ROHS
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, Momentary, 15A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
Electromechanical Relay SPST-NO 15A 18VDC Through Hole