Nichicon UUE1E681MNS1MS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 680UF 25 V DC, Ue Series 5000H 18(DIA.)X16.5MM
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Nichicon UUE1E681MNS1MS.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD Models
Download Nichicon UUE1E681MNS1MS symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
680UF 35 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, UE SERIES 5000H 18(DIA.)X16.5MM
United Chemi-ConEMVH350GTR681MMH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 35V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1200mA 5000h 125°C Tray
United Chemi-ConEMVH350GDA681MMH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 35V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1200mA 5000h 125C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVH250GDA681MLH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1000mA 5000h 125°C Cardboard T/R
PanasonicEEV-FK1V681Q
Cap Aluminum 680uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.06 Ohm 1100mA 2000h 105°C T/R
PanasonicEEEFK1V681AQ
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF, 20%, 35V, SMD, FULL REEL
Descriptions
Descriptions of Nichicon UUE1E681MNS1MS provided by its distributors.
680uF 25V 804mA@120Hz 卤20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Surface Mount, 7575
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 680uF 125c 18X16.5