KYOCERA AVX ULH2E150MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 4141
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX ULH2E150MNL1GS.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Nichicon SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%