NIC Components NPIS53D100MTRF
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 1.3A 0.065Ohm DCR T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NIC Components NPIS53D100MTRF.
IHS
Datasheet14 pages6 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.4A 0.068Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 63.6mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1.45A 0.144Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T100MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.45A 0.144Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 0.1272Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A 0.1Ohm DCR 1515 T/R
Descriptions
Descriptions of NIC Components NPIS53D100MTRF provided by its distributors.
Npis_D Series 10 Uh ±20 % Tolerance 1.3 A Shielded Smt Power Inductor Rohs Compliant: Yes |Nic Components NPIS53D100MTRF
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 2222
SHIELDED POWER IND 10uH 20% SMT