Murata PTFM04BG222Q2N34BS
Thermistor PTC Overheat Sensing with Lug-terminal 2.2 kOhm 2-Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata PTFM04BG222Q2N34BS.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Ciiva
CAD Models
Download Murata PTFM04BG222Q2N34BS symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2014-05-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2023-03-31
Related Parts
NTC THERMISTOR NTC Thermistor, 2200ohm, Through Hole Mount
NTCLE100E3 Series 2.2 kOhm ±3 % 3977 K Radial Through Hole NTC Thermistor
NTC Thermistor, 2200ohm, Through Hole Mount
Epcos 2.2kOhms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Thermistor NTC 2.2KOhm 3% 2-Pin Bulk
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3202JB0 NTC-Resistor wired up
Descriptions
Descriptions of Murata PTFM04BG222Q2N34BS provided by its distributors.
16volt .1A 2.2k ohm PTC Thermistor, THERMISTOR LEAD TYPE
PTC Thermistor, 2200ohm, Through Hole Mount