Murata LQH55DN330M03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 33uH 20% 1MHz Ferrite 0.9A 0.448Ohm DCR 2220 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQH55DN330M03L.
element14 APAC
Datasheet2 pages14 years ago
Datasheet2 pages15 years ago
Datasheet2 pages18 years ago
Farnell
Ciiva
TME
Arrow.cn
Inventory History
3 month trend:
-13.78%
CAD Models
Download Murata LQH55DN330M03L symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039