MCC SMCJ1.5KE36CA-TP
SMC Series 30.5 A 1500 W 49.9 V Bidirectional Surface Mount TVS Diode - DO-214AB
Production
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
-86.70%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ30CA
TVS Diode, TRANSZORB SMCJ, Bidirectional, 30 V, 48.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 24V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
TVS Diode Single Bi-Dir 30.8V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
BournsSMCJ33CA
TVS Diode, TRANSZORB SMCJ, Bidirectional, 33 V, 53.3 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
BournsSMCJ36CA
Dio Tvs Vwm 36V 1.5Kw Bidir Smc Rohs Compliant: Yes
LittelfuseSMCJ36CA
SMCJ Series 58.1 V 1.5 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE36CA-TP provided by its distributors.
5Ã×A 30.5A 49.9V 34.2V 30.8V 37.8V Bi-Directional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 30.8V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 30.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" REEL