MCC SMBJ36CA-TP
SMBJ Series 64.3 V 600 W Bi-Directional Transient Voltage Suppressor Diode - SMB
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for MCC SMBJ36CA-TP.
IHS
Datasheet8 pages18 years ago
Datasheet9 pages18 years ago
HQonline
Future Electronics
DigiKey
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2005-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMBJ33CA
Bourns SMBJ33CA TVS Diode 36.7 V 600 W DO 214AA Suppression Surge Protection
BournsSMBJ36CA
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 36 V, 58.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
onsemiSMBJ36CA
600 W Bi-Directional 58.1 V SMT Transient Voltage Suppressor Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ33CA-13-F
SMBJ33A Series 600 W 33 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
LittelfuseP6SMB39CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 33.3V, RoHS
onsemiSMBJ33CA
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 53.3V 5muA 600W 150C
Descriptions
Descriptions of MCC SMBJ36CA-TP provided by its distributors.
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 36V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
600W 10.3A 1Ã×A 58.1V 40V 36V 44.2V Bi-Directional SMB TVS ROHS
10.3A 600W 58.1V 40V 36V DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diode TVS Single Bi-Dir 36V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Transient Voltage Suppressor / 13" Reel