Littelfuse V14MLA0603NH
MLA Series 0603 14 VDC 10 V RMS 34.5 V Clamp 30A 180 pF SMT Multilayer Varistor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Littelfuse V14MLA0603NH.
IHS
Datasheet9 pages5 years ago
Farnell
HQonline
JRH Electronics
Littelfuse SCT
Inventory History
3 month trend:
-16.24%
CAD Models
Download Littelfuse V14MLA0603NH symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Authorized Distributors
6
Case/Package
0603
Power Rating
30 mW