Laird MGV1205R68M-10
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird MGV1205R68M-10.
IHS
CAD Models
Download Laird MGV1205R68M-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Iron 28A 0.0025Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443340068
WE-HCC SMT High Current Inductor (Ferrite)
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 4539
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO / 680 nH Shielded Inductor 33.9 A 1.5mOhm Max Nonstandard
Ind Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 15.5A T/R
Descriptions
Descriptions of Laird MGV1205R68M-10 provided by its distributors.
Ind Power Shielded 680nH 20% 100KHz 34A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 680NH 34A 1.7 MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
Power Inductors - SMD 0.68uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 13.5X12.6X5.0MM
INDUCTOR, SHLD, 0.68UH, 34A, 20%; Inductance: 680nH; RMS Current (Irms): 34A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 54A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 13.5mm x 12.6mm x 5mm; DC Resistanc