Laird HZ0805B222R-10
Ferrite Bead, 0805 [2012 Metric], 2.2 kohm, 200 mA, HZ Series, 0.8 ohm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird HZ0805B222R-10.
Laird
Datasheet1 page7 years ago
IHS
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-62.06%
CAD Models
Download Laird HZ0805B222R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-05-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
TAIYO YUDENHK100533NJ-T
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Multi-Layer 0.033uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.2A 0.8Ohm DCR 0402 Automotive T/R
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 7Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T/R
INDUCTOR, 10NH, 200mA, 5%, 7.5GHZ; Product Range:TDK - MLK0603 Series; Inductanc
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 0.3A 0.8Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Laird HZ0805B222R-10 provided by its distributors.
Chip Ferrite Beads / EMI Filters 2200ohms 1.5ohms 100mA
EMI Ferrite Chip Bead, 0805, 200MA, 2200 Ohms @100MHz, DCR Max 0.80Ohm | Laird Performance Materials HZ0805B222R-10
FERRITE, BEAD, 2012, 100MHZ, 2200R; Ferrite Case Style: 0805 [2012 Metric]; Impedance @ 100MHz: 2.2kohm; DC Current Rating: 200mA; Product Range: HZ Series; DC Resistance Max: 0.8ohm; Impedance Tolerance: -; Automotive Qualifi