Laird HZ0603A152R-10
Ferrite Bead, 0603 [1608 Metric], 1.5 kohm, 100 mA, HZ Series, 0.9 ohm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird HZ0603A152R-10.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
Datasheet4 pages18 years ago
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-64.34%
CAD Models
Download Laird HZ0603A152R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Inductor RF Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 900mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENHK100539NJ-T
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Multi-Layer 0.1uH 5% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.3A 0.9Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 7Q-Factor 200mA 0402 Punched Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.082uH 5% 100MHz 24Q-Factor Ceramic 0.3A 0.9Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Multilayer Inductor, 33 nH, 0.9 ohm, 1.4 GHz, 300 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
Descriptions
Descriptions of Laird HZ0603A152R-10 provided by its distributors.
Chip Ferrite Beads / EMI Filters 1500ohms 0.9ohms 100mA
EMI Ferrite Chip Bead, 0603, 100MA, 1500 Ohms @100MHz, DCR Max 0.90Ohm | Laird Performance Materials HZ0603A152R-10
FERRITE, BEAD, 1608, 100MHZ, 1500R; Ferrite Case Style: 0603 [1608 Metric]; Impedance @ 100MHz: 1.5kohm; DC Current Rating: 100mA; Product Range: -; DC Resistance Max: 0.9ohm; Impedance Tolerance: -; Automotive Qualification S