KYOCERA AVX W3F15C2238AT1A
1206 W3F 22NF Ceramic Multilayer Capacitor, 50 VDC, +125DEGC, X7R Dielectric SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W3F15C2238AT1A.
IHS
Datasheet13 pages4 years ago
Newark
Factory Futures
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-55.81%
CAD Models
Download KYOCERA AVX W3F15C2238AT1A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
21,727
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
50 %
50 %
Height
1.27 mm
1.27 mm