KYOCERA AVX TCJY337M002R0025
Cap Tant Solid 330uF 2.5V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJY337M002R0025.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Newark
AVX
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2013-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Panasonic2R5TPE330MI
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
Panasonic2R5TPE330M9
Panasonic2R5TPE330M7
Panasonic 2R5TPE330M7 - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 30V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2917
CAPACITOR, TANTALUM SMD CONDUCTIVE POLYMER, KO-CAP, LOW PROFILE, 330UF 3V 20%
330UF SOLID POLYMER TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.5 VDC +/-20%, T520 SERIES
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TCJY337M002R0025 provided by its distributors.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Cap Polymer 330Uf 2.5Vdc 20% 7.3 X 4.3 X 2.0Mm Smd 7343-20 Rohs Compliant: Yes
330¦ÌF 2000h@ 105¡ãC ¡À20% 2.5V 25m¦¸@ 100kHz 2917 7.3mm*4.3mm*2mm
2917 (7343Metric) TCJ 2.5V 330muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
SMD 2.5volts 330uF 10% ESR=25mOhms
TCJ TANT 330UF 2.5V 20% CASE Y