KYOCERA AVX SR211C682KARTR1
Cap Ceramic 0.0068uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SR211C682KARTR1.
IHS
Datasheet8 pages4 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
17,511
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Surface Mount, Through Hole
Case/Package
Radial
1210
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm