KYOCERA AVX F380J226MMA
Cap Tant Solid 22uF 6.3V M CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.8mm) SMD 1608-09 0.5 Ohm 105°C
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX F380J226MMA.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Future Electronics
element14 APAC
Farnell
Newark
CAD Models
Download KYOCERA AVX F380J226MMA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2014-01-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-04-01
LTD Date2024-09-30
Related Parts
Cap Tant Solid 22uF 6.3V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 0.5 Ohm 105C T/R
Panasonic8TPC22M
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 8V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, 1411
T55 Series 22 uF ±20% 4 V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor