KYOCERA AVX 02013A6R8DAT2A
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 6.8pF ±0.50pF ø7T/R"
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 02013A6R8DAT2A.
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
25V 6.8pF C0G 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAPACITOR CERAMIC 6.8PF 25V, C0G, 0.5pF, 0201; Product Range:TDK - C Series; Cap
0201 6.8 pF 25V ±0.5 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL03C6R8BA3GNNC
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 02013A6R8DAT2A provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 7.3529% +Tol, 7.3529% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 6.8e-06uF, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 6.8pF 30ppm/C 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
CAPACITOR, 6.8 PF, 25V, 0201, C0G; Application:General Purpose; Capacitance:6.8pF; Capacitance Tolerance:0.5pF; Series:MLCC; Voltage, Rating:25V; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Multi-Layer; Case Style:0201; Termination Type:SMD; Dielectric Characteristic:C0G / NP0