KOA Speer SG73P1JTTD1103F
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 110000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer SG73P1JTTD1103F.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
30,399
Authorized Distributors
5
Resistance
110 kΩ
110 kΩ
110 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
200 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-PA3F1103V
Res Thick Film 0603 110K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA3F1003V
Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 120K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRGH0603F100K
Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH0603F120K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of KOA Speer SG73P1JTTD1103F provided by its distributors.
SG73P FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 110kOhm 0.333W 1/3W
Res, 110K, 1%, 0.2W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa SG73P1JTTD1103F
110K¦¸ ¡À1% 333mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm