Yageo Group C1825X105K2RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 1uF X7R 1825 10% Flex Soft
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1825X105K2RACTU.
IHS
Datasheet24 pages2 years ago
Datasheet4 pages0 years ago
Newark
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-6.10%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Stock
69,591
Capacitance
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.5 mm
1.5 mm