Yageo Group C1210X106K3RACAUTO
Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% Pad SMD 1210 Flexible Termination 125C Automotive Medical T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1210X106K3RACAUTO.
IHS
Datasheet23 pages2 years ago
Newark
Farnell
element14 APAC
TME
Inventory History
3 month trend:
-20.30%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm