Yageo Group C1206C474J5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1206C474J5RACTU.
IHS
Datasheet27 pages2 years ago
Datasheet4 pages0 years ago
Upverter
Master Electronics
Farnell
Newark
Inventory History
3 month trend:
-15.21%