ITT / Cannon ZDEA15SF0
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Female, 0.09 inch Pitch, Crimp Terminal, Receptacle
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ITT / Cannon ZDEA15SF0.
Newark
Datasheet103 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.17%
Related Parts
MOLEX 39-00-0039 Female Crimp Terminal, 18-24 AWG, Bag Tin over Copper Plated Brass
MOLEX 43030-0009 Crimp Terminal Female Select Gold Plated 20-24 AWG, Bag
Molex 43030-0008 Crimp Terminal, F, MF 3.0, Gold (Au) Plated Cont, 24-20 AWG, 43030 Series, Bag
TE Connectivity2-1571552-3
IC & Component Socket, 14 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 800, 7.62 mm, Beryllium Copper
TE Connectivity6-87523-9
CONTACT RECEPTACLE, 24-20AWG, CRIMP, FEMALE SOCKET, GOLD PLATING, AMPMODU SERIES
IC & Component Socket, 8 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 800, 7.62 mm, Copper Alloy
Descriptions
Descriptions of ITT / Cannon ZDEA15SF0 provided by its distributors.
HD D-SUB SHELL, RCPT, SIZE DE, STEEL; No. of Positions: 15Ways; Connector Type: High Density D Sub; Connector Shell Size: DE; Product Range: ZD Series; Gender: Receptacle; Connector Body Material: Steel Body; For Use With: ITT Cannon ZD Series Subminiature Crimp Socket Contacts