HIROSE ELECTRIC GT17VS-10DP-SC
Shield Plate for GT17 Series High Speed Data Transmission Polybutylene Terephthalate Dark Gray
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for HIROSE ELECTRIC GT17VS-10DP-SC.
Supply Chain
Introduction Date2013-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
TE Connectivity770580-1
Rectangular Power Connector, 10 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Plug
MOLEX 39-28-1103 Header 2 Row 180° w/o PCB Lock 10p 94V-2 Tin Plating w/o Drain Holes
TE Connectivity1-215083-0
Conn IDC Connector M 10 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount Automotive Reel
Rectangular Power Connector, 10 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Plug
2.54mm Pitch C-Grid III Header, Dual Row, Vertical, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
Descriptions
Descriptions of HIROSE ELECTRIC GT17VS-10DP-SC provided by its distributors.
Automotive 2.0mm Pitch Shielded Connectors, -30 to 105 ℃, RoHS
Hirose SCT
Automotive Connectors 10 CONDUCTOR IN LINE SHIELD PLATE
GT17VS Serie 10 Positions Shield Plate