Glenair MWDM2L-51SCBRP-.110
D Sub Connector, Micro D, Receptacle, MWDM-CBR, 51 Contacts, Solder
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Glenair MWDM2L-51SCBRP-.110.
element14 APAC
Datasheet6 pages12 years ago
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+24.81%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
TE Connectivity5745784-4
D Sub Connector, Standard, Receptacle, AMPLIMITE HD-20, 37 Contacts, DC, Solder
TE Connectivity5747847-6
D Sub Connector, DB37, Standard, Receptacle, AMPLIMITE HD-20, 37 Contacts, DC, Solder
Telecom and Datacom Connector, 50 Contact(s), Female, Right Angle, Solder Terminal, Receptacle
HARTING Elektronik09664526612
37 WAY RIGHT ANGLE THROUGH HOLE MOUNT PCB D-SUB CONNECTOR SOCKET, 2.76MM PITCH
HARTING Elektronik09664516513
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
D Sub Connector, D Sub PCB Connectors, DC, Receptacle, 37, Metal, Solder RoHS Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions of Glenair MWDM2L-51SCBRP-.110 provided by its distributors.
Conn Micro D-Subminiature SKT 51 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 51 Terminal 1 Port