Epson SG-615PCN 50.0000MB3: ROHS
SMD Xtl Osc Mhz (o/e) 3.3V +/-50PPM 250TR
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG-615PCN 50.0000MB3: ROHS.
IHS
Datasheet2 pages13 years ago
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2012-12-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Oscillator XO 50MHz ±50ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
CTS Components636L3C050M00000
SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 30pF 4-Pin CSMD T/R
50MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Crystal Lead Free RoHS Compliant Enable/Disable Oscillator 15pF 85C 19mA 0.047 1.20mm
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson SG-615PCN 50.0000MB3: ROHS provided by its distributors.
LVCMOS Output Clock Oscillator, 50MHz Nom
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS