Epson SG-615P 3.6864MC3:ROHS
CMOS/TTL Output Clock Oscillator, 3.6864MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG-615P 3.6864MC3:ROHS.
Epson
Datasheet3 pages11 years ago
IHS
Arrow.cn
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date1985-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-07-29
LTD Date2023-06-30
Related Parts
Oscillator XO 3.6864MHz ±100ppm 50pF CMOS/TTL 60% 5V 4-Pin PDIP Thru-Hole Bulk
5V Enable/Disable 4-SOJ, 5.08mm pitch CMOS, TTL Oscillator
Oscillator XO 4MHz ±100ppm 50pF CMOS/TTL 60% 5V 4-Pin SMD T/R
CTS ComponentsMXO45T-2C-3M6864
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 3.6864MHz Nom
Oscillator XO 3.6864MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-2100AX-036
Oscillator XO 3.6864MHz ±100ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin Metal DIP Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions of Epson SG-615P 3.6864MC3:ROHS provided by its distributors.
SMD XTAL OSC MHZ (O/E) 250TR
OSC 3.6864 MHZ 5.0V SMD
XTAL OSC XO 3.6864MHZ CMOS TTL