ECS International ECS-2200BX-073
TH Crystal Oscillator 7.3728MHz 5V 50pF 8-Pin DIP
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-2200BX-073.
IHS
Datasheet1 page20 years ago
Master Electronics
Supply Chain
Introduction Date2017-12-28
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
CTS ComponentsMXO45HS-3C-7M3728
TH Crystal Oscillator 7.3728MHz 5V 50pF 4-Pin Metal DIP Tray
CTS ComponentsMXO45-3C-7M3728
CTS ComponentsCB3-3I-7M3728
SMD Crystal Oscillator 7.3728MHz 5V 50pF 4-Pin CSMD T/R
CMOS Output Clock Oscillator, 7.3728MHz Nom
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Oscillator XO 8MHz ±50ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-2200BX-073 provided by its distributors.
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 7.3MHz Nom
XTAL OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL